Velo izbraucieni

Tiek organizēti divu veidu velo pasākumi:

  • Velo braucieni

  • Velo orientēšanās

    ­

Velo brauciens ir mērena tempa izbrauciens pa iepriekš izplānotu maršrutu, izmantojot pilsētas velo celiņus un infrastruktūras priekšrocības.

Velo orientēšanās laikā visi dalībnieki tiek sadalīti komandās, kurām kopīgi jāatpazīst pēc apraksta, pēc foto vai pēc kartes atainotās vietas.

Visas uzdotās vietas ir kā obligāti kontroles punkti, kuri ir jāapmeklē, lai veiksmīgi un korekti būtu izpildīti uzdevumi, un tiktu ieskaitīti rezultātā.

Pasākuma apmeklētāji vienlaikus ir arī pasākuma dalībnieki, kuri aktīvi un ar pašiniciatīvu iesaistās iepriekš izstrādātā maršrutā ar apskates vietām, objektiem un nelielām atpūtas pauzēm, aktivitātēm tai skaitā.

Velo pasākuma dalībnieku mērķis ir pozitīvā gaisotnē un atraktīvi pavadīts laiks

­

­

Programma sastāv no vairākām daļām:

  • no plkst. 18:30 notiek pulcēšanās un reģistrēšanās pasākumam

  • no plkst. 18:50 dalībnieki tiek informēti par gaidāmā pasākuma norisi, jo katram pasākumam tiek izstrādāts unikāls un individuāls maršruts un uzdevumi

  • no plkst. 19:00 līdz plkst. 21:30 norisinās brauciens, kas ir pasākuma aktīvā daļa

  • no plkst. 21:30 tiek uzskaitīti un reģistrēti jau pirmie aktīvākie finišētāji, kas turpinās līdz plkst. 22:30, kad finišu sasniedz lēnāk maršrutu un uzdevumus veikušie dalībnieki

  • nobeigumā, līdz kopīga saulrieta sagaidīšanai, tiek organizētas dažādas aktivitātes un balvu fonda izdale starp velo pasākuma dalībniekiem

  ’

Kā novērots pēc jau 2 aizvadītām sezonām, velo pasākuma dalībniekiem ir liela interese par plānotajiem un gaidāmajiem maršrutiem un uzdevumiem, kas ļauj secināt, ka šāda tipa velo pasākumi varētu iemantot vēl lielāku popularitāti un atpazīstamību.

Pasākumu mērķis ir brīvā un aktīvā dzīves veida veicināšana bez vecuma ierobežojuma, kā arī pilsētas infrastruktūras iepazīšana no savādāka skatījuma.

Uz doto brīdi Ventspilī šāda tipa velo pasākumus, kā “Iepazīsti Ventspili” un “Pretī saulrietam”, neviens cits uzņēmējs vai organizācija nepiedāvā.